    1C6RR6FG6MS586919
  • Stock #:
    586919A
  • Mileage:
    77864
  • Call for Price
DESCRIPTION
Recent Arrival!Billet Silver Metallic Clearcoat 2021 3.6L V6 24V VVT Ram 1500 Classic 4D Quad Cab Tradesman 8-Speed Automatic RWDGranger CDJR is a full service Dealership proudly serving drivers near Southeast Texas, Lake Charles, and Sulphur Louisiana. We offer premium sales and financing solutions to help you craft and personalize your car buying experience. Whether you are in the market for something new or used, our diverse inventory lets you pick and choose from a plethora of affordable price points.Ask us about our SETX Exclusive Team Granger - DOWN PAYMENT ASSISTANCE PROGRAM!!!RESERVE this vehicle now with a deposit - WE SHIP VEHICLES AND TAKE TRADE-INS NATIONWIDE!!!Chrome Appearance Group (17" x 7" Aluminum Wheels, Bright Front Bumper, Bright Grille, Bright Rear Bumper, and Center Hub), Quick Order Package 29B Tradesman, Tradesman Package, 17" x 7" Steel Wheels, 3.21 Rear Axle Ratio, 4-Wheel Disc Brakes, 40/20/40 Split Bench Seat, 6 Speakers, ABS brakes, Active Grille Shutters, Air Conditioning, AM/FM radio, Black Exterior Mirrors, Brake assist, Charge Only Remote USB Port, Compass, Delay-off headlights, Driver door bin, Dual front impact airbags, Dual front side impact airbags, Electronic Shift, Electronic Stability Control, Exterior Mirrors w/Heating Element, Front anti-roll bar, Front Armrest w/3 Cupholders, Front Center Armrest, Front wheel independent suspension, Fully automatic headlights, Heated door mirrors, Heavy Duty Vinyl 40/20/40 Split Bench Seat, Low tire pressure warning, Manual Adjust Seats, Occupant sensing airbag, Outside temperature display, Overhead airbag, Overhead console, ParkView Rear Back-Up Camera, Passenger door bin, Power door mirrors, Power steering, Power windows, Radio data system, Radio: Uconnect 3 w/5" Display, Rear anti-roll bar, Rear Folding Seat, Rear step bumper, Rotary Shifter-Black, Speed control, Tachometer, Tilt steering wheel, Tip Start, Traction control, Variably intermittent wipers, and Voltmeter.
BASIC INFO
Stock #: 586919A